Kosztowny plac zabaw dla dorosłych w Gdańsku

Właśnie oddano do użytku pierwszy w Gdańsku plac zabaw dla dorosłych – Karuzelin. Miejsce rekreacji dla dorosłych powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jego koszt to 340 tys. zł. Inwestycję skrytykowała Joanna Cabaj, radna PiS.

W centralnej części Parku Reagana powstał plac zabaw dla dorosłych. Na miejscu oprócz wysokich huśtawek i leżanki obrotowej znalazł się m.in. hamak. Nie zapomniano również o stojakach na rowery i ławkach. Koszt budowy wyniósł ok. 340 tys. złotych. Wykonawcą prac był Zakład Budowlany Rafał Lehmann.

Zadanie zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym przegłosowano także trzy inne zadania na terenie Parku Reagana. Jednym z nich była budowa pięciu huśtawek na istniejącym już placu zabaw. W ramach BO, Park Reagana zyskał również nowe oświetlenie. Wzdłuż ścieżek zamontowano 49 LED-owych lamp, które znacznie zwiększyły poziom bezpieczeństwa.

Gdański Karuzelin (mat. DRMG)
Gdański Karuzelin (mat. DRMG)

 

Gdański Karuzelin (mat. DRMG)
Gdański Karuzelin (mat. DRMG)

Krytyka w internecie

Karuzelin w Gdańsku. Powstał park zabaw dla dorosłych! To wszystko kosztowało 340 000! Dodatkowo kawałek ścieżki utwardzonej, kilka ławek, zieleń i oświetlenie. Czy na korzystanie z „palcu zabaw dla dorosłych” będą zapisy? Ławeczki rozumiem dla dzieci, by pilnowały rodziców – skomentowała inwestycję Joanna Cabaj, gdańska radna Prawa i Sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: