Trzymał narkotyki, broń i amunicję w mieszkaniu na gdańskim Ujeścisku

27-letni mieszkaniec Gdańska miał w mieszkaniu ponad 200 porcji marihuany, broń oraz amunicję, które podczas kontroli ujawnili i zabezpieczyli kryminalni. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej zdobyli informację o mieszkańcu dzielnicy Ujeścisko, który miał przechowywać w mieszkaniu narkotyki. Funkcjonariusze podczas pracy nad tą sprawą oraz dzięki dobremu rozpoznaniu szybko ustalili tożsamość mężczyzny, a także jego adres. Na początku tygodnia kryminalni weszli do mieszkania 27-latka, dla dopełnienia formalności przedstawili się i podali powód swojej wizyty oraz przystąpili do działań.

Policjanci znaleźli w mieszkaniu mężczyzny środki odurzające. Narkotyki były w szczelnie zamkniętych słoikach oraz w foliowym worku. Przeprowadzone wstępne badanie policyjnym testerem narkotykowym potwierdziło, że jest to marihuana. Dodatkowo w kuchennej szafce, w której były ukryte narkotyki, kryminalni ujawnili broń. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Zabezpieczone w mieszkaniu narkotyki, broń oraz 70 sztuk amunicji alarmowej kal. 9 mm policjanci przekazali do dalszych badań biegłym sądowym.

Do 200 porcji marihuany

Podczas badań biegli ustalili, że z zabezpieczonej marihuany można przygotować ponad 200 porcji narkotyku. Ujawniona broń gazowa i amunicja alarmowa to przedmioty na posiadanie, których jest wymagane pozwolenie. 27-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz broni i amunicji bez zezwolenia. Teraz grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi 10 lat więzienia. Za nielegalne posiadanie broni oraz amunicji grozi 8 lat więzienia.

Akt oskarżenia za wtargnięcie do Spółdzielni Mieszkaniowej „Ujeścisko”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: