Według Płażyńskiego radny PiS Piotr Gierszewski cenzurował Radio Gdańsk

To że materiał w Radio Gdańsk o spółdzielni Morena pokazał się 3-4 miesiące później a nie na gorąco, to była zasługa Piotra Gierszewskiego – mówi Kacper Płażyński. Poseł PiS w wywiadzie dla portalu Gdańsk Strefa Prestiżu przypomniał wydarzenia z 2019 r. kiedy to doszło do nieprawidłowości przy wyborze rady nadzorczej spółdzielni na Morenie. Doszło wtedy także, według posła PiS, do cenzurowania materiału przez jego partyjnego kolegę Piotra Gierszewskiego.

Piotr Gierszewski jest jednocześnie wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska z PiS i jednocześnie członkiem rady nadzorczej regionalnej rozgłośni Radio Gdańsk S.A. W tamtym czasie prezesem rozgłośni był Dariusz Wasilewski.

– Piotr Gierszewski przekroczył pewną granicę – kontynuuje Płażyński. – Teraz radny zaczął wygadywać dokładnie to co Henryk Talaśka  [były już wiceprezes spółdzielni Morena przyp. red.] mu kazał. To z jego strony naprawdę bezczelna gra, bo Gierszewski chodzi i rozpowiada, że tak naprawdę sfałszowałem ten podpis pod pełnomocnictwem – dodaje poseł.

O jakie pełnomocnictwo chodzi? Poseł Płażyński będąc jeszcze radnym miejskim chciał wejść na „ustawione” przez władze spółdzielni Morena walne zgromadzenie. Nie chcieli go wpuścić na spotkanie rośli ochroniarze. Dopiero jak jeden z mieszkańców udzielił mu pełnomocnictwa, na co poseł ma mieć wielu świadków, Płażyński wszedł na walne zgromadzenie. Brało w nim udział wielu młodych ludzi, którzy rzekomo mieli otrzymać pełnomocnictwa od mieszkańców.

Piotr Gierszewski jest radnym m.in. z Moreny i tak jak nie chciało mi się wierzyć, że wiceprzewodniczący był z Henrykiem Talaśką w jakiejś świetnej zażyłości, tak teraz mam na to inne spojrzenie – mówi Płażyński.

Jak wyglądało walne zgromadzenie w kwietniu 2019 r. niedawno pokazał na filmie dziennikarz Radio Gdańsk, Maciej Naskręt.

Prokuratura wkroczyła do Spółdzielni Mieszkaniowej „Morena”

2 thoughts on “Według Płażyńskiego radny PiS Piotr Gierszewski cenzurował Radio Gdańsk

  1. Najpewniej Gierszewski współpracował z Talaśką. Prokuratura okręgowa powinna jak najszybciej również zbadać ten wątek. Oczywiście cały zarząd spółdzielni jet do wymiany.

    1. Jestem.wieloletnim członkiem LWSM MORENA.Byłem na Walnych w ostatnich latach i wcześniej także.Kilka ostatnich Walnych to była zakamuflowana sprytnie ustawka.W Spóldzielni jest Klub Seniora.Wiele sędziwych staruszków ma radość.Przychodzą na spotkania.Otrzymują gratis (za pieniądze członków z funduszu rozrywkowego) kawę,ciastka,kanapki wycieczki,wyjazdy na grzybobranie, są różne występy artystów.Czasami odpłatne za przysłowiową złotówkę.Po co to potrzebne Prezesom? ano po to ,aby wycyganić od staruszków pełnomocnictwa,które nastepnie udziela sie studentom za 100,150zł i oni głosuja tak jak chcą prezesi.Zresztą cały ten mechanizm wyjaśnią z pewnością Prokuratorzy. Moim skromnym zdaniem winny jest nie tylko Prezes T. (są nagrania podsłuchanych narad Prezesów) ale wszyscy łącznie z Radą.Niemożliwe,by nie wiedzieli co sie dzieje w Spółdzielni.Ja i wielu,wielu zniechęconych członków bardzo liczymy na Prokuraturę.Stawka jest wielka.To my bylibyśmy odpowiedzialni finansowo za wszystkie „błędy” prezesów.Naszym majątkiem i naszymi wysokimi czynszami.Działajcie Państwo.Członkowie Spółdzielni czekają.Pozdrawiam i Miłego Dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: