31-latek składał propozycje seksualne dzieciom przez internet

Dzięki pracy kryminalnych z gdańskiej komendy miejskiej oraz policjantów z wydziału do walki z cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który był przekonany, że koresponduje z trzema 13 i 14- letnimi dziewczynkami, składał im propozycje seksualne i wysyłał zdjęcia swoich narządów płciowych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku w wyniku pracy nad sprawą dotyczącą seksualnego wykorzystania osoby małoletniej zatrzymali mężczyznę, który poprzez komunikator portalu społecznościowego składał seksualne propozycje trzem dziewczynkom w wieku 13 i 14-lat. Mężczyzna nie wiedział jednak, że po drugiej stronie monitora odpowiadają mu dorosłe kobiety. 31-letni mężczyzna, będąc przekonany, że koresponduje z dziećmi, składał im propozycje seksualne. Mężczyzna wysyłał im również zdjęcia swoich narządów płciowych. Policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość tego mężczyzny, którego zatrzymali w mieszkaniu na terenie Gdańska.

Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy w tej sprawie, a podczas przeszukania mieszkania 31-latka zabezpieczono m.in. korespondencję z pokrzywdzonymi oraz kilkanaście telefonów komórkowych, które zostaną przekazane do zbadania biegłemu sądowemu z zakresu pozyskiwania danych teleinformatycznych. Zatrzymany mężczyzna przebywa obecnie w policyjnym areszcie, dziś zostanie przesłuchany przez śledczych, materiał zebrany w tej sprawie przez policjantów zostanie przekazany do prokuratury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: