75-letnia lekarka fałszowała dokumentację lekarską

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali lekarkę, która fałszowała dokumentację lekarską. Kobieta, jako biegła sądowa preparowała na potrzeby podejrzanego 31-latka dokumenty świadczące o jego chorobie. 75- latka w Prokuraturze Krajowej usłyszała zarzuty. 

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pracując wraz z prokuratorem z Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej m.in. oszustw na policjanta, nabrali podejrzeń, że dokumentacja lekarska świadcząca o zdrowiu jednego z podejrzanych jest fałszywa. Wiele wskazywało na to, że informacje zawarte w tej dokumentacji są nieprawdziwe i nie oddają faktycznego stanu zdrowia 31-latka, wobec którego stosowane było tymczasowe aresztowanie.

Mając takie podejrzenia policjanci przeprowadzili szczegółową weryfikację dokumentacji medycznej i potwierdzili swoje przypuszczenia. Okazało się, że dokumentacja zawiera poświadczające nieprawdę wpisy dokonane przez lekarza psychiatrę, która rzekomo prowadziła leczenie podejrzanego.

Usłyszała łącznie 25 zarzutów

Realizując tę sprawę na polecenie prokuratora funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo -Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 75-letnią lekarkę. Podczas przeszukania mieszkań i gabinetów kobiety zabezpieczono różnego rodzaju dokumentację świadczącą o jej działalności.

Zatrzymana usłyszała łącznie 25 zarzutów dotyczących między innymi poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej 31-leniego podejrzanego. Wobec podejrzanej zastosowano dozór policyjny, poręczenia majątkowego, zakaz opuszczania kraju oraz zawieszenie podejrzanej w wykonywaniu zawodu lekarza. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dalej pracują nad sprawą i sprawdzają, czy lekarka fałszowała dokumentację także innych osób.

31-latek składał propozycje seksualne dzieciom przez internet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: