Gdańsk odracza podatki i zwalnia przedsiębiorców z koncesji na alkohol

Rada Miasta Gdańska przyjęła dzisiaj jednogłośnie dwie uchwały, które ułatwiają funkcjonowanie przedsiębiorcom szczególnie dotkniętym ostatnimi obostrzeniami wywołanymi przez koronawirusa.

Pierwsza uchwała dotyczy podatku od nieruchomości i jest adresowana głównie do branży gastronomicznej, czasu wolnego i fitness. Przesiębiorcy, których dotknął lockdown mogą liczyć w Gdańsku na przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości z:

  • 15 lutego 2021 r. do 15 października 2021 r.
  • 15 marzec 2021 r. do 15 listopada 2021 r.
  • 15 kwiecień 2021 r. do 15 grudnia 2021 r.

Za podjęciem uchwały głosowa jednogłośnie.

Zwolnienia z koncesji na alkohol

Kolejna uchwała dotyczy częściowego zwolnienia i zwrotu części opłaty pobranej od przedsiębiorców za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży na terenie Gdańska za rok 2021. Ponownie za uchwałą głosowało 34 radnych.

Dzięki tym działaniom przedsiębiorcy, prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych na terenie miasta zostają zwolnieni z konieczności opłacenia I raty należnej w 2021 roku (za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży). Ci, którzy już taką opłatę wnieśli będą mogli wnioskować o zwrot kosztów poniesionych na poczet pierwszej raty.

Wniosek będzie dostępny od 1 lutego w biuletynie informacji publicznej https://bip.gdansk.pl/procedury-urzedowe
W przypadku dodatkowych pytań można się kontaktować z referatem handlu WGK pod numerami 58 526 80 90-94.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: