„Pioruny” na budynku ECS w Gdańsku. Czy ministerstwo wstrzyma dotacje?

Środowiska prawicowe chcą wstrzymania dotacji rządowej dla Europejskiego Centrum Solidarności. Ktoś wywiesił w czwartek wieczorem transparent z piorunami – logiem „Strajku Kobiet”.

W czwartek w Gdańsku odbył się protest pod nazwą „Strajk Kobiet”, który tak jak jesienią został zorganizowany przez środowiska proaborcyjne. Wszystko przez to, że w Dzienniku Ustaw ukazał się wyrok TK ws. aborcji. Trybunał Konstytucyjny opublikował po południu pisemne uzasadnienie wyroku z 22 października ub.r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

W trakcie protestu, ktoś wszedł do budynku Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku i wywiesił transparent z piorunami – logiem „Strajku Kobiet”.

Kto ich tam wpuścił Pani prezydent Gdańska? Kto wydał pozwolenie? Kto za to odpowiada? – pyta Joanna Cabaj, radna PiS w Gdańsku.

Środowiska prawicowe postulują wstrzymanie dotacji dla ECS z budżetu państwa. Adresatem jest szef resortu kultury, Piotr Gliński.

Standardowo podczas protestów w Gdańsku pod egidą „Strajku Kobiet” jego uczestnicy przyszli pod biura poselskie PiS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: