Lokale rozrywkowe pod lupą policji w Gdańsku

Gdańscy policjanci przeprowadzili w piątek kontrole lokali, podczas których sprawdzali, czy ich właściciele stosują się do obowiązujących przepisów związanych z COVID- 19. Tym razem funkcjonariusze wzięli pod lupę kluby i lokale zlokalizowane w rejonie Wrzeszcza, Moreny, Oliwy oraz centrum. W sprawdzeniach uczestniczyły również inne służby.

Policjanci po raz kolejny kontrolowali lokale oraz kluby nocne pod kątem stosowania się do obowiązujących obostrzeń związanych z COVID- 19 oraz sprzedaży alkoholu. W kontrole nocnych klubów zaangażowani byli m. in. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z gdańskiej komendy wojewódzkiej oraz komendy miejskiej w Gdańsku, policjanci prewencji, pracownicy inspekcji sanitarnej oraz przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej.

Działania funkcjonariuszy tej nocy skupione były również na lokalach rozrywkowych

W wyniku przeprowadzonych kontroli wspólnie z funkcjonariuszami KAS oraz inspektorami sanitarnymi jeden z otwartych wbrew zakazowi klubów w Oliwie został zamknięty a goście lokalu wyproszeni. W związku z wydaną decyzja administracyjną właściciel musiał zamknąć lokal. Policjanci przeprowadzili na miejscu oględziny, zabezpieczyli monitoring, dokumenty mogące stanowić dowód w sprawie oraz przesłuchali świadków. Funkcjonariusze zgromadzony podczas kontroli materiał dowodowy przekażą do prokuratury.

Oprócz tych działań w trakcie  wczorajszych kontroli gdańscy policjanci ujawnili naruszenie obowiązujących obostrzeń także w trzech innych lokalach m.in. na Morenie oraz we Wrzeszczu. Mundurowi w związku z naruszeniem reżimu sanitarnego prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie.

Stosujmy się do ograniczeń i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: