W Sopocie rozpoczyna się budowa najdłuższego woonerfu w Polsce

Rozpoczyna się przebudowa kwartału ulic: Parkowa – Kordeckiego – al. Wojska Polskiego – Kilińskiego, to realizacja pierwszej strefy woonerf w Sopocie.

Ulice i chodniki zostaną przebudowane tak, aby były bardziej przyjazne dla pieszych, nowe oświetlenie i zieleń poprawią walory estetyczne okolicy. Ważną częścią robót będzie także budowa systemu odprowadzenia wody deszczowej, przebudowa sieci gazowej oraz uporządkowanie pozostałej infrastruktury podziemnej.

W związku z pracami od środy 27 stycznia, zmieni się organizacja ruchu w rejonie remontowanych ulic. Ul. Chrobrego zostanie zamknięta na odcinku od ul. Parkowej do ul. Grunwaldzkiej, zwężone zostanie skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej z ul. Chrobrego. Jednocześnie na odcinku ul. Parkowej od ul. Traugutta do ul. Chrobrego wdrożony zostanie ruch w obu kierunkach z obustronnym zakazem zatrzymywania się. Organizacja ruchu będzie zmieniała się w zależności od postępu prac.

Organizacja ruchu (mat. prasowe)
Organizacja ruchu (mat. prasowe)

Inwestycja pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w kwartale ulic Parkowa – Kordeckiego – al. Wojska Polskiego – Kilińskiego jako przeciwdziałanie zalewaniu dolnego tarasu miasta Sopotu” będzie kosztowała 12,3 mln zł.

Realizowana będzie z dwóch projektów unijnych: „Zagospodarowanie wód opadowych w zlewniach cieków i kanałów zlokalizowanych na terenie miasta Sopotu, uchodzących do Zatoki Gdańskiej” oraz „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Sopocie z zastosowaniem najnowszych technologii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: