Wyszkowski ostro o proboszczu z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku

 – Ks. Ireneusz Bradtke, niszczyciel posadzki w Bazylice Mariackiej – napisał na Twitterze, Krzysztof Wyszkowski. Działacz opozycyjny z lat 80 w ostry sposób odniósł się do zakończonych prac jakie poczyniono w największym, nie tylko w Gdańsku, kościele.

Przypomnijmy, że niedawno ksiądz prałat Ireneusz Bradtke, proboszcz Bazyliki Mariackiej podczas… sesji Rady Miasta Gdańska podsumował zakończenie prac w Bazylice Mariackiej. Prace w ramach projektu „Rewitalizacja i ochrona dziedzictwa kulturowego zespołu Bazyliki Mariackiej w Gdańsku” trwały cztery lata i miały kompleksowy, rozległy zakres. Jednak w ich trakcie pojawiły się problemy z posadzką, która nie została dokończona, a jej renowacja została wyjęta z projektu.

Ksiądz Ireneusz Bradtke, niszczyciel posadzki w Bazylice Mariackiej, który w przeszłości za działalność w Caritas Diecezji Gdańskiej został zesłany do Żukowa, to czołowe kompromitujące symbole Małej Sycylii. Nic się w Gdańsku nie zmieni dopóki presja publiczna ich nie zmiecie – napisał Krzysztof Wyszkowski.

Do tej pory działacz opozycyjny tak ostro nie pisał o proboszczu Ireneuszu Bradtke.

– Medialna nadinterpretacja faktów, nadanie im sensacyjnego zabarwienia afery jest krzywdzące i nieprawdziwe – przekonuje proboszcz Bazyliki Mariackiej. Ireneusz Bradtke na stronie parafii odniósł się do informacji o zbezczeszczeniu szczątków i uszkodzeniu posadzki gotyckiego kościoła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: