Kłopoty prezydenta Wejherowa. Chodzi o Prokuraturę Regionalną

Śledczy będą ustalać, czy Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa przekroczył swoje uprawnienia. W tej sprawie Prokuratura Regionalna w Gdańsku wydała postanowienie o wszczęciu postępowania.

Wstępnie ma chodzić o nieruchomość w centrum Wejherowa, na której miało w ciągu 5 lat powstać centrum handlowe i dodatkowo zostać przebudowane okoliczne ulice. Teren wydzierżawiło właśnie miasto i zgodnie z zapisami prezydent po wspomnianych 5 latach powinien wystąpić do spółki z karami umownymi. Ten jednak przedłużył umowę notarialnie, co narazić miało budżet na milionowe straty.

Prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie. Toczy się ono w sprawie. Trwa gromadzenie dowodów.

Istnieje podejrzenie, że prezydent przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działał na szkodę interesu publicznego lub prywatnego i mógł działać w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. Jeśli prezydent usłyszy zarzuty będzie podlegał karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Internauci: TVP3 zniknęła z kablówki w Wejherowie. Ujawniano kulisy lokalnej afery

3 thoughts on “Kłopoty prezydenta Wejherowa. Chodzi o Prokuraturę Regionalną

  1. Nie wierzę, po prostu nie wierzę, bo dotąd Prezydent nie był głupi, ani pazerny na kasę jak już, to cwaniaki z pod Warszawki tak zakręcili, żeby nic nie robiąc sami się wzbogacić. Myślę, że Urząd Miasta jest ofiara w tej sprawie.

    1. Oświadczenia o odstąpieniu od kary jest z Warszawy? W kwietniu tego roku można by zasilić budżet o ponad 3,5 mln. Na Wałowej Ci sami ludzie kupili działkę a potem zmieniono możliwości zagospodarowania. Krzysztof Mikołaj wynajmuje tam swój lokal bankowi. Z Waszyngtonu chyba tym sterują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: