Pijani sprawcy zdarzeń drogowych na ulicach Gdańska

We wtorek policjanci ruchu drogowego obsługiwali trzy zdarzenia, których sprawcami byli pijani kierowcy. Przyczyną tych kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu i niezachowanie bezpiecznej odległości, a jeden kierowców nie miał prawa jazdy, bo jego uprawnienia zostały zatrzymane w listopadzie za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i za to, że pod wpływem alkoholu spowodowali kolizję drogową.

Po godzinie 6.00 policjanci odebrali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Chrzanowskiego, której sprawcą jest pijany kierowca. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że przed godz. 6.00 kierowca seata ibizy, jadąc ul. Chrzanowskiego, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, zjechał do prawej krawędzi jezdni i uderzył w latarnię, a następnie w znak drogowy „przejście dla pieszych”. Policjanci ustalili, że 25-letni kierowca seata miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, bo jego prawo jazdy zostało zatrzymane w listopadzie za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

W zatrzymaniu kolejnego pijanego kierującego pomogła reakcja świadków. Tuż przed godziną 21.00 policjanci ruchu drogowego odebrali zgłoszenie, że na ul. Sempołowskiej świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Świadkowie widzieli, jak kierowca daewoo jechał tzw. wężykiem, a następnie uderzył w zaparkowany pojazd. Mężczyźni uniemożliwili mu dalszą jazdę i zaalarmowali policjantów. Funkcjonariusze drogówki ustalili, że sprawcą kolizji, od którego czuć było alkohol, jest 38-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna nie stosował się do poleceń policjantów, odmówił badania na zawartość alkoholu, dlatego 38-latek został zatrzymany i doprowadzony do szpitala, gdzie została mu pobrana do dalszych badań krew.

(fot. KMP Gdańsk)
(fot. KMP Gdańsk)

Dwie godziny później policjanci ruchu drogowego odebrali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Dąbka. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce kolizji, ustalili, że 38-letnia kobieta kierująca peugeotem nie zachowała bezpiecznej odległości bocznej i uderzyła w znajdujący się na przeciwległym pasie ruchu samochód marki Audi, którego zatrzymanie wynikało z warunków ruchu. Następnie kobieta podczas manewru cofania ponownie uderzyła w audi, tym razem w jego tył. Kiedy pokrzywdzony zdarzeniem wyczuł od sprawczyni kolizji alkohol, powiadomił o wszystkim Policję. Badanie alkomatem kobiety wykazało, że 38-latka z Nowego Dworu Gdańskiego była pod wpływem 2 promili alkoholu.

Podczas interwencji kobieta była agresywna, nie wykołowywała poleceń funkcjonariuszy, a także kilkukrotnie kopnęła jednego z policjantów. Funkcjonariusze musieli użyć wobec 38-latki środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek. Podczas interwencji uwagę funkcjonariuszy zwróciło wyjątkowo agresywne zachowanie kobiety, jak i fakt, że jej źrenice nie reagowały na światło. Kobieta została doprowadzona do szpitala, gdzie pobrano jej krew do badań na zawartość w alkoholu i narkotyków w organizmie.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, grzywna, a także zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień do kierowania grozi za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: