14 autobusów spółki GAiT unieruchomionych w Gdańsku

 – Mam nadzieję, że pandemia się szybko skończy, bo jak tak dalej pójdzie to z 14 kupionych w 2018 roku za 4,5 miliona złotych autobusów niewiele zostanie – mówi Przemysła Majewski. Radny Prawa i Sprawiedliwości tak komentuje ujawnienie faktu unieruchomienia pojazdów przez spółkę GAIT.

Mowa o używanych Mercedesach Citaro. Jak informują radnego kierowcy, zakupione pojazdy od blisko roku nie są użytkowane. Spowodowane ma być to tym, że autobusy te nie mają możliwości otwierania tylnych drzwi przez kierowcę, a Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku nakazał wyłączenie „ciepłych guzików”. Wynika to z przepisów o zapobieganiu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

Ponadto autobusy te nie są w ogóle uruchamiane, nie są sprawdzane, a tylko jeden z 14 pojazdów jeździ jako „autobus SOS” – mówi Przemysław Majewski. Ponad tydzień temu w związku z postem użytkownika Janusz Ch. oraz sygnałami od kierowców poprosiłem GAIT o odpowiedź na pytania.

Radny nie doczekał się oficjalnej odpowiedzi. Z tego powodu przedwczoraj wystosował interpelację do władz Gdańska z podobnymi pytaniami.  Musiał jednak swoją ciekawość zaspokoić Tweetem ze spółki GAiT.

Są uruchamiane, podlegają przeglądom, są cały czas w pełnej gotowości do obsługi linii – odpisał administrator konta spółki GAiT.

Uważam za skandaliczne, że Miasto Gdańsk wydaje grube miliony złotych na sprzęt, który stoi nieużywany – komentuje sprawę radny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: