Czy w Trójmieście będziemy posypywać chodniki kawą?

Kraków planuje zastąpić piasek do posypywania oblodzonych chodników kawą. Będzie naśladować tym Lwów. Czy Gdańsk i Gdynia powinny także podążyć drogą sąsiadów ze wschodu?

Zainspirowani przez Lwowian podejmiemy się eksperymentalnie użycia fusów z kawy do zimowego utrzymania ścieżek i alejek w jednym z naszych parków w Kraków PL. Prosimy wszystkie krakowskie kawiarnie, jeśli mają ochotę wziąć udział w tym eksperymencie o kontakt z nami- mail lub przez messengera – informują urzędnicy z Zarządu Dróg i Zielni w Krakowie.

Piotr Kempf, dyrektor ZZM w Krakowie, ogłosił, że jest już pierwsza kawiarnia, która zgłosiła chęć udziału w eksperymencie. To kawiarnia Na Ciacho z krakowskich Dębnik.

Green Projects, blog o ekologii, chwali pomysł: „Zalet takiego rozwiązania jest kilka: wykorzystanie odpadów, poprawa jakości gleby, aromat dodający energii spacerowiczom”.

Z tej zmiany ucieszą się na pewno zwierzęta – sól to zmora. Psie, kocie łapki cierpią a i obuwie jest mało odporne.

Czy Gdańsk i Gdynia zamierzają pilotażowo sypać fusy z kawy na oblodzone? Zapytaliśmy o to Gdański Zarząd Dróg i Zieleni i Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni.

Kawa na oblodzone chodniki (fot. facebook.com/greenprojectspl/)
Kawa na oblodzone chodniki (fot. facebook.com/greenprojectspl/)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: