Urząd Stanu Cywilnego w Gdyni oferuje streaming ze ślubu

Bierzesz ślub cywilny w czasie pandemii i martwisz się, że twoi bliscy nie zobaczą ceremonii przez obowiązujące limity gości? Problem rozwiązuje internetowy streaming. Gdynia jako pierwsza w Polsce udostępni młodym parom bezpłatną transmisję ze ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Zwyczajowo chcemy, aby podczas tak ważnego dnia, jakim jest ślub, towarzyszyli nam bliscy, przyjaciele i znajomi. Pandemia koronawirusa zmieniła standardy – od marca 2020 roku kilkukrotnie zmieniały się obostrzenia dotyczące tego, ile osób może znaleźć się w sali podczas ceremonii. Na dziś to jedynie para młoda, ich świadkowie oraz jeden gość lub fotograf.

Aby umożliwić młodym parom i ich gościom wspólne przeżywanie symbolicznego „tak” w tym trudnym okresie, Urząd Miasta Gdyni zapewni transmisje prosto ze ślubnego kobierca. Streamingi z sali Urzędu Stanu Cywilnego będą bezpłatne, a niepublicznymi linkami prowadzącymi do transmisji para młoda będzie mogła podzielić się z najbliższymi i znajomymi. Wystarczy złożyć wniosek co najmniej 7 dni przed uroczystością.

Przyszli nowożeńcy, którzy chcą skorzystać z nowej usługi, muszą jedynie zaakceptować regulamin i z wyprzedzeniem złożyć wspomniany wcześniej wniosek, podając adresy mailowe, na które zostanie przesłany link do transmisji. Podgląd na żywo będzie udostępniany za pośrednictwem kanału YouTube Urzędu Stanu Cywilnego w Gdyni, co da możliwość obejrzenia go na komputerach, tabletach czy smartfonach z dostępem do internetu. Na trzy dni przed ceremonią zainteresowani otrzymają zaproszenie na uroczystość ślubną zawierające link. To od nich samych będzie zależało, z kim zdecydują się podzielić tą podniosłą chwilą.

To też pamiątka

Z zapisu ceremonii ślubnej w Gdyni można też zrobić osobistą pamiątkę. Na prośbę państwa młodych transmisja może zostać zarejestrowana i zapisana w formie pliku na zewnętrznym nośniku danych (np. na pendrivie). Usługa startuje w piątek, 5 lutego.

Według statystyk Urzędu Stanu Cywilnego w Gdyni w samym tylko 2020 roku „tak” powiedziało sobie aż 660 par. Było to 459 ślubów cywilnych i 201 ślubów wyznaniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: