31-latek z wspólnikiem kradł paliwo w Starogardzie Gdańskim

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 31-latka, który wraz ze swoim wspólnikiem ukradł olej napędowy. Sprawcy tej kradzieży zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy funkcjonariusze zatrzymali ich auto do kontroli drogowej. Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że zatrzymany złodziej oraz jego znajomy mają na swoim koncie również inne przestępstwa.

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Starogardu Gdańskiego, którzy są podejrzani o kradzieże i włamania. Przestępcy wpadli na gorącym uczynku, gdy podróżowali oplem, wewnątrz którego mundurowi znaleźli plastikowe pojemniki z olejem napędowym. Dodatkowo okazało się że mężczyzna, który kierował kontrolowanym autem, posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Śledczy ustalili, że zatrzymany 31-latek oraz jego kierowca 5 stycznia w nocy, ukradli paliwo z walca drogowego. Funkcjonariusze przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Wartość strat powstałych w wyniku tego przestępstwa oszacowana została na kwotę blisko 2,5 tys. zł.

Radny ze Starogardu Gdańskiego krytykuje władze miasta za budowę dróg

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy, gdzie sprawą zajęli się kryminalni. Podczas prowadzonych czynności, na jaw zaczęły wychodzić kolejne przestępstwa. Śledczy ustalili, że zatrzymany 31-latek okradał również place budowy. W styczniu br. jego łupem padły 3 drabiny aluminiowe oraz materiały budowlane o łącznej wartości 1200 zł. W tym samym miesiącu, w jednej z miejscowości w pobliżu Starogardu Gdańskiego ten sam mężczyzna sforsował bramę zabezpieczającą posesję i ukradł warty 18 tys. zł kompresor śrubowy, a pod koniec grudnia ubiegłego roku dopuścił się kradzieży samochodu marki Alfa Romeo. Auto zostało rozebrane na części i sprzedane w skupie złomu.

Wiadomo już, że mężczyzna nie działał sam. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie łącznie 3 osoby w wieku od 31 do 39 lat. Kryminalni odzyskali również skradziony kompresor i zwrócili go jego prawowitemu właścicielowi.

Dwóch z zatrzymanych mężczyzn odpowie teraz przed sądem za kradzieże mienia oraz włamania, a trzeci z podejrzanych usłyszał już zarzuty paserstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: