Gdynia wyłoniła wykonawcę przebudowy ulicy Kwiatkowskiego

Miasto wybrało wykonawcę jednej z kluczowych inwestycji na północy Gdyni. Firma Strabag Sp. z o.o. za kwotę 22,9 mln zł brutto kompleksowo rozbuduje ten newralgiczny odcinek drogowy.

Firma Strabag w ciągu 36 tygodni od podpisania umowy, rozbuduje ulicę Kwiatkowskiego w Gdyni. Inwestycja przeprowadzona zostanie na odcinku od ul. Adm. Unruga do ul. Płk. Dąbka wraz z budową drogi rowerowej w ulicy Kwiatkowskiego. W ramach zadania nastąpi przebudowa układu drogowego polegającego na poszerzeniu ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego – do skrzyżowania z ulicą płk. Dąbka – do czterech pasów, w tym buspas.

– Kolejna ważna i kompleksowa inwestycja dla północnych dzielnic Gdyni wchodzi w fazę realizacji. Spośród czterech złożonych ofert, wybraliśmy wykonawcę, którego oferta pozwoli nam zaoszczędzić w budżecie miasta ponad 10 milionów złotych, ponadto inwestycja zrealizowana ma zostać w bardzo korzystnym czasie 36 tygodni – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W ramach prac przebudowane zostanie także skrzyżowania z ulicą Podgórską, a mieszkańcy zyskają chodniki, zmodernizowaną infrastrukturę przystankową oraz sygnalizację świetlną. Powstanie nowa kanalizacja deszczowa, a całość dopełni nowoczesne oświetlenie w technologii LED, nasadzenia zieleni i mała architektura. Amatorzy jednośladów pojadą kolejnym fragmentem drogi rowerowej, realizowanej w ramach międzynarodowej trasy EuroVelo. Trasa dla rowerów zostanie połączona z oddanym w ubiegłym roku odcinkiem od ul. Andersa do ul.Kwiatkowskiego i zlokalizowana zostanie po jednej stronie ul. Kwiatkowskiego.

Czy kiedykolwiek wróci pomysł tunelu pod portem w Gdyni?

Kto będzie prowadził nadzór inwestorski?

Nadzór inwestorski nad realizacją inwestycji oraz w okresie gwarancji wykonania robót budowlanych pełniło będzie Biuro Obsługi Inwestycji „Inwest – Wybrzeże” Sp. z o.o. z Gdyni.

Droga rowerowa w ramach ww. inwestycji realizowana jest z projektu „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym – utworzenie trasy R-10 na obszarze Gdyni” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego programu operacyjnego województwa pomorskiego na lata 2014–2020.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: