Nad Wisłą pojawi się punkt odpoczynku dla rowerzystów

Jesienią na Wyspie Sobieszewskiej powstanie miejsce odpoczynku dla rowerzystów. W poniedziałek, 8 lutego poznaliśmy oferty w przetargu. Prace mają zakończyć się w IV kwartale 2021 r.

Wzdłuż wału wiślanego powstaje droga rowerowa. Nowa trasa rozpoczynać się będzie na skrzyżowaniu ul. Boguckiego z ul. Świbnieńską. Rowerzyści jadąc po koronie wału dotrą do granic Gminy Miasta Gdańska, gdzie trasa połączy się ze ścieżką na terenie gminy Cedry Wielkie. Ponadto w okolicy Błotnika droga rowerowa będzie miała swoje odgałęzienie w kierunku przystani. Trasa będzie liczyła 7 km. Budowa trasy potrwa do końca 2021 r. Jej koszt wyniesie około 4,4 mln złotych.

Uzupełnieniem nowej rowerowej inwestycji będzie miejsce biwakowe, które powstanie w okolicach ul. Akwenowej i śluzy z pięknym widokiem na Wisłę. W ramach inwestycji, która zostanie zrealizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj” powstaną dwie wiaty ze stołami i siedziskami, stojaki na rowery, punkt do palenia ogniska z ławami, a także samoobsługowy punkt do naprawy rowerów.

Lokalizacja punku odpoczynku dla rowerzystów (mat. DRMG)
Lokalizacja punku odpoczynku dla rowerzystów (mat. DRMG)

Inwestycja za 170 tys. zł

Oferty w przetargu na budowę miejsca odpoczynku poznaliśmy 8 lutego. Na realizację zadania zabezpieczono 180 tys. złotych. Wpłynęła jedna oferta, którą złożyło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Niweleta” Adam Linko w wysokości 169 863 zł. Oferta jest obecnie analizowana.

Prace mają zakończyć się do końca października 2021 r. Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa 8. Konwersja działanie 8.4. Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach projektu „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R – 9 – odcinek R- 9 (Wiślana Trasa Rowerowa ) Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: