25-latek trzymał w mieszkaniu ponad 700 porcji amfetaminy

Do sądu doprowadzony został 25-letni mężczyzna, który miał w mieszkaniu ponad 700 porcji amfetaminy i środków psychotropowych. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi teraz 10 lat więzienia. Kilka dni temu taki sam zarzut usłyszała 26-latka z Gdańska, u której policjanci zabezpieczyli porcji amfetaminy i ecstasy.

Podczas swojej pracy kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej zdobyli informacje, że 25-letni mieszkaniec Gdańska ma w mieszkaniu narkotyki.

Funkcjonariusze zajęli się sprawą, dokładnie sprawdzili posiadane Informacje, ustalili tożsamość mężczyzny oraz jego adres. Policjanci pojechali do mieszkania mężczyzny razem z funkcjonariuszem Krajowej Administracji Skarbowej, który jest przewodnikiem psa do wykrywania środków narkotycznych. Podczas przeszukania pies o imieniu Edek i funkcjonariusze znaleźli w kilku miejscach schowane środki odurzające, m.in. amfetaminę, środki psychotropowe, oraz wagę.

Substancje odurzające schowane były między innymi w szafce pod telewizorem i w szafce kuchennej. W wyniku przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli dwie jednostki broni gazowej. Broń została sprawdzona przez biegłego, który wydał opinię, że na jej posiadanie nie jest wymagane zezwolenie.

700 porcji narkotyku

Zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do badań biegłemu sądowemu, który określił ich rodzaj oraz ilość. Z opinii biegłego wynika, że z zabezpieczonej w mieszkaniu amfetaminy oraz środków psychotropowych można wydzielić ponad 700 porcji narkotyku. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Dziś 25- latek zostanie doprowadzony do sądu. Prokurator i policjanci wnioskują o jego aresztowanie.

W podobnych okolicznościach kilka dni temu, policjanci zatrzymali również 26-letnia gdańszczankę, ona również przechowywała w swoim mieszkaniu narkotyki. Policjanci podczas przeszukania znaleźli kilkadziesiąt gramów marihuany, blisko 80 porcji amfetaminy, tabletek ekstazy oraz blisko 30 porcji kokainy. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar kilka tysięcy złotych. Kobieta również usłyszała zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i zastosowano wobec niej policyjny dozór.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: