Policja z Malborka sprawdziła dwa lokale z automatami do hazardu

Malborscy kryminalni w dwóch lokalach na terenie miasta zabezpieczyli 15 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 180 tys. złotych oraz 2 tys. gotówki z tego nielegalnego procederu. Właścicielom lokali grozi teraz wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W piątek (5 lutego br.) policjanci z malborskiej komendy zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W ramach tych działań funkcjonariusze w dwóch lokalach na terenie Malborka zabezpieczyli 15 urządzeń, które nastawione były na zarabianie. Ponadto mundurowi przejęli 2 tys. złotych pochodzących z tego nielegalnego procederu. Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych o wartości około 180 tys. złotych wraz z pieniędzmi zostały przekazane funkcjonariuszom KAS, jako dowody w prowadzonych postępowaniach.

Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Zatrzymani wielokrotni sprawcy rozbojów na osobach starszych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: