Wyszkowski nie przeprosi za słowa o Onet.pl. Pomoc oferuje mu Ordo Iuris

Działacz opozycyjny PRL, Krzysztof Wyszkowski porównał portal Onet.pl do niemieckiego „Der Stürmera”, pisma związanego z nazistowską NSDAP. Z tego powodu spółka Ringier Axel Springer poinformowała, że zamierza skierować przeciwko niemu pozew do sądu. – Nie przeproszę – odpowiada teraz Wyszkowski.

– Zobaczyłem w Onecie zdjęcie armaty niemieckiej wymierzonej w czołgi aliantów, jak tam było napisane. (…) Te czołgi, to były również czołgi polskie. Armaty wymierzone w Polaków w czasie II wojny światowej przedstawiane jest tam jako nadzwyczajnie skuteczne dzieło, jak rozumiem, niemieckich robotników, inżynierów i w ogóle świetnej niemieckiej organizacji przemysłowej – powiedział były opozycjonista dla Informacyjnej Agencji Radiowej.

Przypomnijmy, że Wyszkowski napisał: „Strona Onet – każda poszczególna informacja może być uznana za dopuszczalny efekt punktu widzenia, ale całość przekazu gadzinówki to brudna woda po „Der Stürmer”.

Wyszkowski ostro o proboszczu z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku

Pomoc prawną zaoferował Instytut Ordo Iuris.

„Jesteśmy gotowi udzielić pomocy prawnej Krzysztofowi Wyszkowskiemu w sprawie sądowego ataku niemieckiego portalu. Nawet ostre opinie objęte są prawem do krytyki. Nie wolno zakazywać historycznych nawiązań w krytyce niemieckich koncernów! Pozew za takie nawiązanie ma charakter negacjonizmu” – napisał na Twitterze prezes Ordo Iuris mecenas Jerzy Kwaśniewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: