Oszukał 45 osób za pomocą internetowych portali sprzedażowych

Policjanci z Lęborka, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 23-latka podejrzewanego o wyłudzanie pieniędzy za pośrednictwem internetowych portali sprzedażowych. Wstępne ustalenia wskazują na to, że mężczyzna mógł oszukać co najmniej 45 osób na szacowaną kwotę blisko 12 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa, funkcjonariusze pracują nad ustaleniem kolejnych osób pokrzywdzonych tą przestępczą działalnością.

Lęborscy kryminalni, pracując nad sprawą oszustw na portalach internetowych, zatrzymali 23-letniego mieszkańca Lęborka podejrzewanego o dokonanie szeregu wyłudzeń pieniędzy od osób, którym oferował sprzedaż telefonów i pożyczki na „korzystnych warunkach”.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że oszust trudnił się tym procederem od co najmniej kilku miesięcy, wykorzystując do tego internetowe portale sprzedażowe. Oszustwo polegało na wystawianiu na sprzedaż telefonów komórkowych i wysyłaniu zamiast nich kopert ze czekoladą o wadze zbliżonej do zakupionego towaru.

Stalker z Francji przyjechał za Polką na gdańskie Przymorze

Posługiwanie się danymi członka swojej rodziny

Podczas przeszukania mieszkania 23-latka, policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. oferowane na sprzedaż telefony, karty SIM, karty bankomatowe przynależne do czterech rachunków bankowych, jakimi się posługiwał, pieniądze oraz dowód osobisty na cudze nazwisko. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy do tej pory czynności wskazują również na to, że mężczyzna prawdopodobnie oferował w Internecie „szybkie i korzystne” pożyczki, a po uzyskaniu na swój rachunek bankowy wpłaty będącej potwierdzeniem konta osoby chętnej do uzyskania pożyczki, urywał kontakt. Ponadto 23-latek jest podejrzewany o posłużenie się danymi członka swojej rodziny i wyłudzenie kredytu na kwotę prawie 10 tysięcy złotych.

Sprawa jest rozwojowa, mundurowi pracują nad ustaleniem jakich jeszcze oszustw mógł dopuścić się zatrzymany mężczyzna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: