Firma MTM rozbuduje Węzeł Karwiny w Gdyni za ponad 100 mln zł

Węzeł Karwiny – jedna z największych inwestycji w Gdyni ostatnich lat – będzie kosztował dokładnie 101 701 906,61 zł brutto, a jego budową zajmie się Firma Budowlano-Drogowa MTM SA. W poniedziałek, 15 lutego rozstrzygnięto przetarg, do którego zgłosiło się wcześniej 5 chętnych wykonawców.

Nowy układ drogowy dla fragmentów ulic Wielkopolskiej, Sopockiej i Strzelców, parking typu park&ride w sąsiedztwie stacji PKM Gdynia Karwiny, nowa infrastruktura dla autobusów i trolejbusów, buspasy, nowe chodniki oraz drogi rowerowe – to w skrócie zakres prac, które przyjdzie wykonać firmie wybranej w drodze przetargu na wykonawcę węzła Karwiny.

Węzeł Karwiny gotowy w 2023 roku

Dokonano oceny ofert i wyłoniono najkorzystniejszą propozycję. Budową ogromnej inwestycji komunikacyjnej na Karwinach zajmie się Firma Budowlano-Drogowa MTM SA z Gdyni, która wyceniła prace na 101 701 906,61 zł brutto. Węzeł ma powstać 50 dni przed terminem pierwotnie określonym w przetargu, czyli 30 czerwca 2023 roku. Inwestycja będzie objęta pięcioletnią gwarancją wykonawcy.

– Cieszę się, że już w pierwszym postępowaniu udało się wyłonić wykonawcę. Projekt cieszył się sporym zainteresowaniem na etapie przetargu. Najważniejsza pozytywna wiadomość dla mieszkańców Gdyni jest taka, że już wkrótce będą mogły ruszyć prace przy budowie tej strategicznej inwestycji. Dzięki temu uda się zamknąć projekt zgodnie z przyjętym przez nas harmonogramem – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Ofertę złożoną przez MTM SA oceniono wyżej od propozycji firm Budimex SA, STRABAG sp. z o.o. i konsorcjum Roverpol Sp. z o.o. z Rover Infraestructuras S.A. Wcześniej z postępowania wykluczono natomiast ofertę konsorcjum firm Kruszywo Sp. z o.o. i Bituminium Sp. z o.o. Głównymi kryteriami przy ocenie ofert były: cena oferty brutto (60%), okres udzielonej gwarancji (10%), termin wykonania (10%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%).

Komunikacyjna zmiana dla części gdynian

Przypomnijmy, że węzeł Karwiny jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozbudowanych projektów infrastrukturalnych w Gdyni w ostatnich latach. Przebudowa układu drogowego w strategicznym punkcie dzielnicy Karwiny, w okolicy ul. Wielkopolskiej, poprawi i usprawni korzystanie z łącznych form transportu, w tym szczególnie z komunikacji zbiorowej.

Węzeł Karwiny jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: