Pijani kierowcy na ulicach Gdańska

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech pijanych kierowców. Jeden z nich miał prawie 4 promile w organizmie. Kolejni nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani na Obwodnicy Trójmiasta. Jeden z nich przekroczył prędkość, kolejny zatrzymany kierowca, jadąc drogą ekspresową pod prąd, uderzył w inny samochód. Zatrzymanym grozi teraz kara 2 lat pozbawienia wolności, a także sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W poniedziałek gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech pijanych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany po godzinie 18 na Obwodnicy Trójmiasta. 38-letni kierowca fiata, został zatrzymany do kontroli po tym, gdy przekroczył dozwoloną prędkość. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a za przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci 38-latka ukarali mandatem. Funkcjonariusze zatrzymali mu również prawo jazdy.

Dwie godziny później kierownik wydziału ruchu drogowego, który wracał z kontroli podległych policjantów, na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Łostowickiej, zauważył kierowcę peugeota, który złamał przepisy. Mężczyzna najpierw przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, potem wjechał autem na krawężnik, a potem skręcił w prawo z niewłaściwego pasa ruchu. Funkcjonariusz natychmiast zareagował i podjął interwencję wobec kierowcy, dając mu sygnały do zatrzymania. Mężczyzna nie zareagował i zaczął uciekać. Policjant ruszył za nim.

Policjanci uratowali mężczyznę przed próbą samobójczą

Po kilku minutach na ul. Dobrzyńskich kierowca peugeota zatrzymał się i wysiadł z samochodu. Wtedy funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę i doprowadził do radiowozu, informując o interwencji dyżurnego. Na miejscu pojawił się patrol ruchu drogowego, który sprawdził tożsamość kierowcy. Okazało się, że peugeotem kierował 30-latek z Kwidzyna, który był pijany i nie miał uprawnień do kierowania. Badanie trzeźwości wykazało, że 30-latek, kierował samochodem, mając 4 promile alkoholu. Funkcjonariusze odholowali samochód pijanego kierowcy, a on sam został zatrzymany w policyjnym areszcie.

„Nergal” skazany na 15 tys. zł grzywny za znieważenie obrazu NMP

Do kolejnego zatrzymania doszło po godzinie 23. Policjanci zostali powiadomieni, o tym, że na Obwodnicy Trójmiasta na wysokości węzła Osowa pracownik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który wykonywał prace konserwatorskie, widząc samochód marki Peugeot jadący pod prąd, ujął kierującą, która stwarzała zagrożenie na drodze i odebrał jej kluczyki samochodu, gdy wyczuł od niej alkohol. Na miejscu funkcjonariusze z ruchu drogowego zbadali alkomatem 49-lakę. Urządzenie pokazało, że kobieta miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ruchu drogowego w międzyczasie ustalili też, że na wysokości Węzła Owczarnia kierująca tym samochodem, jadąc pod prąd, zderzyła się z samochodem marki Volvo. Pojazd 49-latki został odholowany, a mieszkanka Elbląga została zatrzymana i doprowadzona do Komisariatu na Osowej. Kobieta odpowie teraz nie tylko za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, ale i za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za jazdę samochodem w nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna. Za kierowanie samochodem bez uprawnień grozi grzywna do 5 tysięcy złotych i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień do kierowania grozi za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: