Policjanci z Gdańska zatrzymali podejrzanego o napad na warsztat

Dzięki pracy kryminalnych z Gdańska odpowiedzialności karnej nie uniknie 45-letni mieszkaniec Gdańska, który 27 stycznia razem z innym mężczyzną napadł na właściciela warsztatu samochodowego. Sprawcy przewrócili 66-latka na ziemię i okradli. Podejrzany został zatrzymany podczas kontroli drogowej. Wczoraj decyzją sądu został aresztowany na najbliższe miesiące.

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu pracowali nad sprawą rozboju, do którego doszło 27 stycznia w jednym z warsztatów samochodowych. Policjanci dowiedzieli się, że dwóch mężczyzn niezadowolonych z usługi zaatakowało pokrzywdzonego. Przywrócili go na ziemię i zażądali zwrotu pieniędzy. Gdy pokrzywdzony odmówił, napastnicy okradli go, zabrali mu portfel, telefon, dokumenty i uciekli.

Na miejscu przestępstwa pracowali śledczy. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, kryminalni przeglądali zapisy z kamer monitoringu i rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę o osobach, mających związek z tym napadem.

Policja sprawnie ustaliła tożsamość

Dzięki dobremu rozpoznaniu, kryminalni szybko ustalili tożsamość jednego z mężczyzn. 45-latek nie przebywał w miejscu swojego zamieszkania, dlatego policjanci wszczęli za nim poszukiwania. Mężczyzna trafił w ręce policjantów na początku tygodnia, podczas kontroli drogowej. 45-latek został przewieziony do policyjnej celi, przesłuchany, a potem usłyszał zarzut rozboju. Wczoraj decyzją sądu został przewieziony przez policjantów do aresztu, w którym spędzi najbliższe miesiące.

Policjanci cały czas pracują nad zatrzymaniem jego wspólnika. Za rozbój grozi 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: