Gdańsk Zieloną Stolicą 2023? „Eko-ściema roku”

Gdańsk będzie startował w plebiscite Zielonej Stolicy 2023. O udziale w wydarzeniu poinformował zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Borawski. Dla społecznika miejskiego, Rogera Jackowskiego miastu należy przyznać nagrodę: „Eko-ściema roku”.

W edycji 2023 miasta zostaną ocenione przez niezależnych ekspertów w 12 kategoriach. Już w kwietniu poznamy grono ścisłych finalistów konkursu. Kolejnym krokiem będzie przedstawienie komisji planu działania, a następnie uroczyste wręczenie nagród.

Niezależnie od wyników konkursu, kandydujące miasta otrzymają rekomendacje dotyczące już podjętych oraz kierunku przyszłych działań.

 – 16 miast będzie rywalizować o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2023 roku. W konkursie organizowanym przez European Commission nie mogło oczywiście zabraknąć Miasto Gdańsk. Stajemy do rywalizacji! – obwieścił na Facebooku Piotr Borawski.

[TU POWINIEN POJAWIĆ SIĘ WPIS Z FACEBOOKA, ALE PIOTR BORAWSKI NAS BANUJE]

Pomysł magistratu mocno skrytykował Roger Jackowski, miejski aktywista.

– O tak, z pewnością. Z brakiem standardów pielęgnacji zieleni, permanentnym łamaniem prawa przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, m.in. niszczenie siedlisk gatunków chronionych i łownych bez wymaganych decyzji, czy planami wycinki hektarów lasów w Pasie Nadmorskim z pewnością mamy szanse na jakąś nagrodę, ale będzie to nagroda „Eko-ściema roku”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: