Kazimierz Smoliński zniesmaczony dziennikarską prowokacją w lokalnej gazecie

Nie ma szans aby Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gdańskiego, wystartował z ramienia Prawa i Sprawiedliwości na senatora. Kazimierz Smoliński, poseł PiS, który miał rzekomo dać zielone światło prezydentowi do tego pomysłu dementuje doniesienia lokalnej gazety.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości wydał w mediach społecznościowych oświadczenie.

„W nawiązaniu do artykułu ,,Janusz Stankowiak Senatorem PiS?”, jaki ukazał się w ostatnich Wieściach z Kociewia, pragnę zdementować te informacje.

Jestem zaskoczony, a jednocześnie tym zniesmaczony. Traktuję to jako dziennikarską prowokację. Zwłaszcza, że nikt z tej gazety nie zwrócił się do mnie o komentarz w tej sprawie, nie dając szans na zdementowanie informacji o rzekomym starcie Janusza Stankowiaka na Senatora RP z PiS.

Nigdy z mojej strony nie padła taka propozycja a spotkania z Prezydentem Starogardu zawsze dotyczą wyłącznie wspólnych działań na rzecz miasta. Jako Poseł na Sejm RP współpracuje z lokalnymi samorządami dla dobra Mieszkańców, przez których zostałem wybrany do Sejmu RP.”

Duże zastrzeżenia do politycznej pracy prezydenta Stankowiaka

Janusz Stankowiak nie przywitał się z prezydentem Andrzejem Dudą podczas wizyty w Starogardzie Gdańskim w czasie jego kampanii prezydenckiej. To jednak nie wszystko.

W kwietniu 2020 starogardzka rada miasta próbowała uchylić mandat radnemu Sebastianowi Kucharczykowi z Prawa i Sprawiedliwości. Powodem było podejrzenie złamania przepisów ustawy o samorządzie gminnym poprzez wykorzystanie miejskiej dotacji w prowadzeniu działalności gospodarczej. Kucharczyk jako prezes stowarzyszenia Prawy Starogard otrzymał grant między innymi na organizację wyjazdu do Katynia. Radny Starogardu Gdańskiego Sebastian Kucharczyk nie straci swojego mandatu – orzekł w listopadzie 2020 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: