Magdalena Adamowicz stanie przed sądem. Miała zataić 400 tys. zł

Przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpocznie się proces europosłanki, Magdaleny Adamowicz. Termin pierwszej rozprawy wskazano na poniedziałek. 

22 lutego rozpocznie się przed Sądem Rejonowym w Gdańsku proces europosłanki Koalicji Europejskiej Magdaleny Adamowicz. Wdowa po zamordowanym Pawle Adamowiczu oskarżona jest o nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych. Aktem oskarżenia objęto pięć osób, ale sprawę wdowy po zamordowanym prezydencie Gdańska sąd wyłączył do odrębnego postępowania.

Magdalena Adamowicz i akt oskarżenia

Magdalena Adamowicz w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012 miała zataić odpowiednio prawie 300 tys. zł. i 100 tys. zł dochodów. Śledczy zarzucają jej też nierozliczenie dochodów z wynajmu mieszkań.

Akt oskarżenia przeciwko europosłance Koalicji Europejskiej dotyczy też niewłaściwego rozliczanie podatku za najem mieszkań oraz ukrywanie dochodów, którego miała się dopuścić wraz z mężem Pawłem Adamowiczem, zamordowanym w styczniu 2019 r. prezydentem Gdańska.

Oskarżenie obejmuje też matkę europosłanki, Janinę A. Prokuratura zarzuciła jej składanie fałszywych zeznań w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym prezydenta Gdańska oraz w postępowaniu karnym. Kobieta podczas przesłuchania jako świadek złożyła fałszywe zeznania dotyczące posiadania przez dziadka europosłanki setek tysięcy złotych oszczędności, które miały zostać przekazane Pawłowi i Magdalenie A. jako darowizna.

Liczne podpisy pod petycją w sprawie śledztwa dot. zabójstwa Pawła Adamowicza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: