Sędzia Krystyna Pawłowicz o procesie Magdaleny Adamowicz

Dzisiaj rozpoczyna się proces Magdaleny Adamowicz, europosłanki Koalicji Europejskiej, w sprawie zatajenia 400 tysięcy złotych dochodu. Głos w sprawie procesu zabrała sędzia Trybunału Konstytucyjnego, profesor Krystyna Pawłowicz. 

Magdalena Adamowicz w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012 miała zataić odpowiednio prawie 300 tys. zł. i 100 tys. zł dochodów. Śledczy zarzucają jej też nierozliczenie dochodów z wynajmu mieszkań.

Dla porównania 400 tysięcy złotych to koszt dobrego 70-80-metrowego mieszkania w tamtych czasach i w dobrej lokalizacji.

Akt oskarżenia przeciwko europosłance Koalicji Europejskiej dotyczy też niewłaściwego rozliczanie podatku za najem mieszkań oraz ukrywanie dochodów, którego miała się dopuścić wraz z mężem Pawłem Adamowiczem, zamordowanym w styczniu 2019 r. prezydentem Gdańska.

Akty oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Gdańsku.

Magdalena Adamowicz stanie przed sądem. Miała zataić 400 tys. zł

Krystyna Pawłowicz o procesie

Do rozpoczynającego się procesu odniosła się wieczorem w niedzielę sędzia Trybunału Konstytucyjnego, profesor Krystyna Pawłowicz.

Nikt jej [Magdalenie Adamowicz przyp. red] żadnej krzywdy nie zrobi, można już iść spać – napisała na Twitterze, profesor Krystyna Pawłowicz.

Co miała na myśli? Tego nie wie nikt. Pozostaje mieć nadzieję, że nie chodziło o słynną już „doktrynę Neumanna”

2 thoughts on “Sędzia Krystyna Pawłowicz o procesie Magdaleny Adamowicz

  1. Sędziowie gdańskiej sycylii mają nie lada dylemat, ześwinić się przed Polakami czy przed gdańską mafią, jestem niezmiernie ciekawa co wybiorą

  2. Pecunia non olet… taki bedzie werdykt. Ale nie nartwmy sie… Sycylia Gdanska da uzus na kopiowanie wyrokow w kazdej takiej sprawie. Raczej nie mysle, zeby byly wieksze, kolokwialnie mowiac przewaly, nizli panstwa Budyniow. Wiec glowy do gory. Wdowka Budyniowka przetrze szlaki…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: