15-latka usiłowała popełnić samobójstwo. Uratowali ją policjanci

Błyskawiczna interwencja policjantów z Gdańska uratowała życie 15-latki, która targnęła się na własne życie. Funkcjonariusze w ostatniej chwili oswobodzili nastolatkę z liny wiszącej na drzewie, po czym udzielili jej pomocy przedmedycznej. Uratowana 15-latka została przewieziona do szpitala, jest bezpieczna i znajduje się pod fachową opieką medyczną.

Szybka reakcja na zgłoszenie jest ważna za każdym razem, gdy człowiek potrzebuje pomocy. Jednak bywają takie interwencje, gdy na szali w walce z czasem jest ludzkie życie.

Tak było w przypadku 15-latki z Gdańska. Oficer dyżurny pod koniec minionego tygodnia odebrał zgłoszenie o tym, że nastolatka chce odebrać sobie życie. Dyżurny po otrzymaniu tych informacji natychmiast przekazał dane oraz rysopis nastolatki policjantom. Kilkunastu funkcjonariuszy zaczęło przeszukiwać teren, na którym dziewczyna mogła przebywać. Dzielnicowi z komisariatu przy ul. Kartuskiej asp. szt. Jan Chmieliński oraz asp. Łukasz Chotomski zajęli się sprawdzeniem terenów zielonych w rejonie dzielnicy Aniołki.

Uratowali ją policjanci

Policjanci, gdy przeczesywali teren, zauważyli z odległości kilkudziesięciu metrów poszukiwaną nastolatkę. Dzielnicowi podbiegli do drzewa i jeden z nich chwytając za nogi, uniósł dziewczynę, a drugi funkcjonariusz oswobodził ją z wiszącej liny. Mundurowi natychmiast udzielili jej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Nastolatka została zabrana do szpitala i przebywa pod opieką medyczną.

Dzięki natychmiastowemu i profesjonalnemu działaniu policjantów oraz szybkiemu zgłoszeniu
osoby, dla której los 15-latki nie był obojętny, nie doszło do tragedii. Policjanci uratowali dziewczynę i teraz sprawdzają, dlaczego chciała popełnić samobójstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: