Potrącenie nietrzeźwej pieszej na pasach w Sztumie

Policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu kobiety na przejściu dla pieszych w Sztumie. Jak się później okazało piesza była nietrzeźwa. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali oględziny.

We wtorek 22.02.2021 wieczorem dyżurny sztumskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o potrąceniu kobiety na przejściu dla pieszych w Sztumie. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Ze wstępnych informacji mundurowych pracujących na miejscu potrącenia wynika, że 54-letnia kobieta w momencie schodzenia z przejścia została potrącona przez kierującego osobowym fordem, 18-letniego mężczyznę. Przejście dla pieszych było nieoświetlone, a kobieta nie miała żadnych elementów odblaskowych.

Jak się później okazało piesza była nietrzeźwa. Badanie urządzeniem na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko promil. Kobieta, mieszkanka Koniecwałdu (gm. Sztum) została zabrana do szpitala. Kierujący samochodem osobowym, mieszkaniec powiatu sztumskiego był trzeźwy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo wyjaśnią okoliczności zdarzenia.

Groźne potrącenie 4-latka w Tczewie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: