Powstanie kolejne miejsce upamiętnienia Pawła Adamowicza

Malarz i architekt z Warszawy, Jarosław Malicki, na ścianie jednego z budynków na Starym Mieście w Gdańsku namaluje mural Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Były prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz zostanie znowu upamiętniony. Przypomnijmy, że ma już tablicę na Drodze Królewskiej, aleję w rejonie dzielnicy Jasień, czy portret trumienny i epitafium w Bazylice Mariackiej. W całej Polsce, w miastach gdzie rządzi Platforma Obywatelska, nazwano jego imieniem też ulice i skwery.

Teraz na ścianie kamienicy przy ul. Mniszki na Starym Mieście, w sąsiedztwie budynku, w którym wychowywał się Paweł Adamowicz pojawi się mural tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Skąd pomysł na takie miejsce upamiętnienia Pawła Adamowicza?

Jak pisze gdański oddział Gazety Wyborczej: „Pomysł zrodził się w głowie artysty na stypie po prezydencie Gdańska, zorganizowanej przez opozycję uliczną. Wziął w niej udział m.in. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego do 2016 r. ”

Mural ma zostać odsłonięty 29 czerwca, w dniu imienin Pawła, które rodzina Adamowiczów co roku celebrowała. Na razie nie jest znany jego wygląd.

Konserwator zajął się „zbrodnią” na drzewach w Oliwie. Będą kary?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: