Rozpoczyna się rozbudowa ul. Kwiatkowskiego w Gdyni

W poniedziałek rozpoczną się prace przy rozbudowie ul. Kwiatkowskiego w Gdyni Obłuże. Firma Strabag Sp. z o.o. za kwotę 22,9 mln zł brutto kompleksowo rozbuduje ten newralgiczny odcinek drogowy.

Pierwsza tymczasowa organizacja ruchu zacznie funkcjonować od poniedziałku 1 marca br.  Obszar objęty zmienioną organizacją obejmie  odcinek ulicy E.Kwiatkowskiego od zjazdu z Estakady Kwiatkowskiego do skrzyżowania z ulicą płk. Stanisława Dąbka, po prawej stronie. W ramach robót zwężony  zostanie fragment jezdni dla ruchu kołowego, wyłączony zostanie pas do lewoskrętu (z ulicy  Kwiatkowskiego w ul. płk Dąbka), pojazdy będą korzystały z jednego pasa ruchu do prawo i lewoskrętu.

Piesi proszeni są o poruszanie się drugą stroną ulicy /dostępny ciąg pieszy – przy ul. Podgórskiej/, mieszkańcy po stronie tymczasowej organizacji ruchu, będą mieli zapewnione dojście do swoich posesji. Dla mieszkańców korzystających z transportu zbiorowego, zapewnione zostanie przejście do tymczasowego peronu autobusowego, który znajdzie się na wysokości dawnego przystanku.

 

Organizacja ruchu na ul. Kwiatkowskiego w Gdyni (fot. ZDiZ Gdynia)
Organizacja ruchu na ul. Kwiatkowskiego w Gdyni (fot. ZDiZ Gdynia)

 

Na obszarze inwestycji obowiązuję zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Prosimy wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu drogowego. Prace na tym etapie potrwają około miesiąca.

Czas realizacji całej inwestycji pn. Rozbudowa ul. Kwiatkowskiego to 34 tygodnie, planowane zakończenie robót –  koniec października 2021.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: