20-latkowi grozi do 10 lat więzienia. Kradł wędki w Sztumie

Sztumscy policjanci ogniwa kryminalnego w Sztumie zatrzymali 20-latka podejrzanego o kradzież oraz kradzież z włamaniem pod koniec lutego br. Zatrzymany ponadto był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności 2 lat i 8 miesięcy za wcześniej popełnione przestępstwa związane z licznymi kradzieżami oraz kradzieży z włamaniem.

Sztumscy policjanci zatrzymali mieszkańca miejscowości Waplewo (gm. Stary Targ) podejrzanego o kradzieże i włamania, które miały miejsce w Sztumie pod koniec lutego br. Zatrzymany 20-latek ukradł wówczas saszetkę z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 3 tys. zł. oraz włamał się do lokalu handlowego w Sztumie, z którego ukradł sprzęt wędkarski o wartości ponad 3 tys. zł. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

Kryminalni odzyskali skradzione dokumenty oraz część sprzętu wędkarskiego, który niebawem zostanie zwrócony jego właścicielowi.

Pomimo zasądzonej kary pozbawienia wolności wobec 20-latka toczą się inne postępowania karne, dotyczące szeregu kradzieży alkoholi i kosmetyków w galeriach handlowych w Sztumie oraz innych kradzieży i kradzieży z włamaniem, których dopuścił się w okresie od września 2020 roku do lutego br.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa łącznie może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

25-latek włamywał się do garaży i samochodu w Kwidzynie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: