31-latek usłyszał 22 zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem

W miniony poniedziałek kartuscy kryminalni zatrzymali 31-latka, który był podejrzewany o włamanie na terenie skupu złomu. Dzięki wnikliwej pracy policjantów mężczyzna usłyszał 22 zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem do różnych obiektów na terenie Kartuz i okolicznych miejscowości.

Na początku listopada dyżurny kartuskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do biura i magazynu na terenie złomowca. Na miejsce wysłał śledczych i technika kryminalistyki, którzy wykonali oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli ślady. Na podstawie zebranych informacji mundurowi wytypowali sprawcę tego przestępstwa.

W miniony poniedziałek kryminalni zatrzymali 31-latka, którzy przyznał się do kradzieży z włamaniem. Wnikliwa praca policjantów pozwoliła na przedstawienie zatrzymanemu kolejnych zarzutów. 31-latek usłyszał łącznie 22 zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, których dopuścił się na terenie Kartuz i okolicznych wiosek. Dodatkowo kryminalni zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn z powiatu kartuskiego, którzy pomagali 31-latkowi.

Za kradzież z włamaniem 31-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, która może zostać zwiększona o kolejne 5 lat, ponieważ w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

25-latek włamywał się do garaży i samochodu w Kwidzynie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: