Strażnicy miejscy z Gdańska znaleźli walizkę na nielegalnym wysypisku

Niedaleko Obwodnicy Południowej przechodzień znalazł dzikie wysypisko. Pośród śmieci znajdowały się między innymi kserokopie dowodów osobistych, polisy ubezpieczeniowe i dokumenty sądowe. Na szczęście nie trafiły w niepowołane ręce. Zabezpieczyli je strażnicy miejscy.

Funkcjonariusze z Referatu VI jechali ulicą Borkowską. W pewnej chwili zatrzymał ich przypadkowy mężczyzna i poinformował o nielegalnym wysypisku śmieci. Mundurowym przekazał jego lokalizację i poprosił o interwencję.

Niedaleko toru motocrossowego znaleźliśmy rozrzucone śmieci. Na poboczu jezdni leżały odpady remontowe, komunalne i walizka. Po jej otwarciu okazało się, że wypełniona jest różnego rodzaju dokumentami z danymi osobowymi – mówi aplikant Adriana Nowicka.

Wśród nich były między innymi druki urzędowe: kserokopie dowodów osobistych, rachunki za prąd, polisy ubezpieczeniowe, dokumenty sądowe i korespondencja z różnych instytucji. Strażnicy wykonali dokumentację zdjęciową i zabezpieczyli zawartość walizki. Następnie przekazali ją patrolowi policji.

Jak informuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku znalezione dokumenty zostały zabezpieczone do dalszych czynności. Funkcjonariusze będą wyjaśniać, dlaczego trafiły na wysypisko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: