Część przystani w Tczewie nad Wisłą znalazła się pod wodą

Wysoki poziom Wisły sprawił, że w poniżej lustra rzeki znalazła się przystań żeglarsko-pasażerska na ul. Nad Wisłą w Tczewie wraz z miejscami do cumowania jednostek pasażerskich. Mieszkańcy przekonują, że znowu miasto czeka naprawa przystani.

Przypomnijmy, że w Tczewie w ramach projektu wybudowana została przystań żeglarsko-pasażerska na ul. Wodnej wraz z 4 miejscami do cumowania jednostek pasażerskich i 10. dla łodzi motorowych i jachtów oraz slipem do wodowania małych jednostek pływających. Inwestycja zrealizowana wraz z dodatkowym budynkiem przystani kosztowała milion złotych.

Projekt realizowany był w partnerstwie z miastem Kłajpeda na Litwie. Partner litewski w ramach projektu wykonywał dokumentację techniczną ścieżek rowerowych jako elementów zagospodarowania stref nadrzecznych miasta Kłajpeda, studium wykonalności oraz plan zagospodarowania przestrzennego obszaru od mostu Birża do drogi Palanga wzdłuż rzeki Dane w Kłajpedzie.

Teraz z powodu roztopów i fali wezbraniowej na Wiśle część nawodna przystani znalazła się cała pod wodą.

Jak twierdzą mieszkańcy to nie pierwszy raz, gdy zalewa przystań.

Pomost zalany, jest wyłożony drewnianą deską, czeka nas wymiana, może by pomyśleć zawczasu o kratownicy metalowej. Bo inaczej będzie zakaz wstępu na pomost – twierdzi jeden z mieszkańców.

Wysoki stan wody w Wiśle w Tczewie (fot. czytelnik/zycziepomorza.pl)
Wysoki stan wody w Wiśle w Tczewie (fot. czytelnik/zycziepomorza.pl)

Miasto chce sprzedać budynek przy zalanej przystani

Tymczasem po raz kolejny na sprzedaż wystawiony został budynek przystani przy ul. Nad Wisłą 6.

Działka o powierzchni 1047 m kw. jest zabudowana budynkiem usługowym, wolnostojącym, parterowym, niepodpiwniczonym, wybudowanym w 2007 r. Powierzchnia użytkowa budynku to 340,40 m kw.

Nieruchomość jest przeznaczona pod usługi turystyki wodnej (jak: przystanie żeglugi pasażerskiej, mariny) oraz lądowej, sportu i rekreacji na świeżym powietrzu, gastronomii oraz inne funkcje związane z kulturą, rozrywką i spędzaniem wolnego czasu, obsługą turystyki

Cena wywoławcza 1,5 mln zł. Przetarg planowany jest na 23 marca br. Wadia można wpłacać do 16 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: