25-latek usłyszał 12 zarzutów. Może trafić za kraty na 10 lat

Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 25-latka, który włamywał się do piwnic. Mężczyzna ma też związek z innymi przestępstwami m.in. włamaniem na konto bankowe, z którego ukradł pieniądze, krótkotrwałym użyciem samochodu i złamaniem sądowego zakazu kierowania autami.25- latek w sumie usłyszał 12 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni od lutego pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do piwnic, krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Efektem ich pracy było ustalenie tożsamości sprawcy i zatrzymanie 25-latka. Policjanci zdobyli informację, o tym, że zatrzymany odpowiada za trzy włamania do piwnic, z których w pierwszej połowie lutego ukradł m.in. urządzenia elektroniczne o wartości prawie 9 tys. zł, a także pralkę i obraz.

Policjanci pracując nad sprawą, ustalili również, że mężczyzna w drugiej połowie lutego podczas remontu mieszkania, okradł jego właściciela, zabrał kluczyki do jego samochodu oraz kartę do bankomatu. Następnie bez jego zgody mimo obowiązującego go zakazu kierowania samochodami wsiadł za kierownicę samochodu i odjechał. Złodziej wykorzystał również kartę bankomatową swojego pracodawcy, którą kilkukrotnie zapłacił za zakupy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili 25-latkowi dwanaście zarzutów, w tym za kradzieże z włamaniem, krótkotrwałe użycie pojazdu i naruszenie sądowego zakazu.

Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Grozi mu 15 lat więzienia za włamania do piwnic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: