7 mln zł za baseny w Starogardzie Gdańskim. Będą działać tylko latem

Podpisano umowę na budowę letnich basenów na Piekiełkach. Inwestycja pochłonie 7 mln zł. Kąpać się będzie można latem.

Przetarg na budowę basenów na Piekiełkach w Starogardzie Gdańskim Miasto ogłosiło pod koniec stycznia br. Zgłosiło się czterech wykonawców, ale tylko dwóch przeszło do kolejnego etapu negocjacji. O zwycięstwo walczyły firmy: AS PRODUKT z Małej Nieszawki i ROKA Budownictwo ze Starogardu Gdańskiego. Ostatecznie wygrała ta ostatnia.

To właśnie spółka ROKA wybuduje w Starogardzie trzy odkryte baseny letnie. Będzie to pierwszy etap budowy większego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego. Oprócz basenów na Piekiełkach pojawią się takie atrakcje jak: naturalny labirynt, duży wybieg dla psów, wodny plac zabaw dla dzieci, naturalny plac zabaw, boisko do piłki plażowej, miejsce do plażowania, parkingi oraz cała niezbędna do jego utrzymania i prawidłowego funkcjonowania infrastruktura.

Na Pomorzu powstaje tor dla miłośników rowerów górskich

Umowa podpisana

Podpisano umowę na wykonanie I etapu inwestycji, czyli budowę basenów, wodnego placu zabaw, boiska do piłki plażowej, parkingu dla camperów oraz drogi ppoż. Wykonawca ma na to 105 dni od daty podpisania umowy.

– Zadanie jest bardzo specyficzne. Wymaga koordynacji pracy różnych branż, różnych dostawców i producentów właściwych dla tego zadania materiałów. Zaczniemy od zabezpieczenia terenu budowy (ustawienia ogrodzeń i tablic informacyjnych) oraz prac przygotowawczych. Już w tej chwili kontraktujemy podwykonawców i szukamy materiałów, część sprowadzamy z Włoch i Hiszpanii. Samą budowę rozpoczniemy od prac ziemnych związanych z niwelowaniem nierówności w terenie, ich rozbiórką i wyrównywaniem. Jak się z tym uporamy, przejdziemy do prac konstrukcyjnych i robót związanych z instalacjami podziemnymi, czyli wykonania wszystkich niezbędnych przyłączy sanitarnych i wodociągowych. Po tym etapie zjeżdżać zaczną poszczególne elementy wyposażenia obiektu. Równocześnie będziemy zagospodarowywać teren zielony, budować chodniki, jezdnię i ogrodzenie terenu. Czas mamy krótki – niecałe cztery miesiące, które zobowiązują – poinformował Kamil Rozmus, prezes firmy ROKA.

Na budowę firma ROKA planuje wejść jeszcze w tym tygodniu. Właściwe prace powinny się rozpocząć do 19 marca br. Na realizację I etapu budowy kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego na Piekiełkach Miasto przeznaczyło ponad 7 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: