Urządzenia do dezynfekcji rąk zaledwie w 20 proc. pojazdów GAiT

Spółka GAiT rozpoczęła montaż automatycznych bezdotykowych dozowników do dezynfekcji rąk dla pasażerów.  Pierwsze wyposażone w nowe urządzenia autobusy i tramwaje wyjechały dziś na ulice Gdańska. Do końca tygodnia urządzenia pojawią się w łącznie 75 pojazdach GAiT. Spółka tymczasem ma prawie 350 pojazdów.

– Nasze testy nieprzypadkowo rozpoczynamy wiosną – to czas zdecydowanie bardziej miarodajny niż zima, kiedy zdecydowana większość z nas nosi rękawiczki. Trudno byłoby tym samym stwierdzić obiektywnie, czy pasażerowie chętnie korzystają z takiego urządzenia, czy też nie. Chcemy zobaczyć czy urządzenie to się sprawdza, czy w praktyce nasi pasażerowie dostrzegają realną potrzebę takich urządzeń w pojazdach komunikacji miejskiej, czy z nich korzystają – mówi prezes GAiT, Maciej Lisicki.

100 automatycznych urządzeń to jedynie 20 proc. potrzeb

Spółka GAiT zakupiła testowo łącznie 100 automatycznych bezdotykowych urządzeń do dezynfekcji rąk. Do końca tygodnia pojawią się one w łącznie 75 pojazdach. To stanowi zaledwie 20 proc. pojazdów GAIT, który łącznie jest ok. 350.

W tramwajach i autobusach przegubowych montowane są po dwa urządzenia, w mniejszych pojazdach jedno urządzenie.  22 marca na ulice miasta wyjechały pierwsze wyposażone w nowe urządzenia pojazdy

– Każdego dnia dokładamy starań, by nasi pasażerowi czuli się w naszych pojazdach komfortowo i bezpiecznie. Codziennie przeprowadzamy wzmożoną dezynfekcję naszych pojazdów. Pojazdy wietrzone są na przystankach, drzwi otwierane są automatyczne, bez konieczności wciskania przycisków przez pasażerów. W pojazdach emitowane są komunikaty głosowe przypominające o obowiązku zasłaniania ust i nosa, w naszych pojazdach prowadzimy kampanię informacyjną przypominającą o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz promującą bezpieczną metodę zakupu biletów w aplikacji mobilnej. To działania przekładające się na bezpieczeństwo naszych pasażerów. A to jest dla nas priorytetem. Dlatego jeżeli testy dozowników przebiegną pomyślnie, wyposażymy w nie wszystkie nasze pojazdy – zaznacza prezes GAiT.

Pojemność bezdotykowych dozowników wystarcza na kilka tysięcy aplikacji. Testy nowych urządzeń potrwają do końca czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: