Sprawa dotycząca abp Sławoja Leszka Głodzia w prokuraturze

Do Prokuratury Regionalnej trafiło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez biskupów: bydgoskiego i gdańskiego. Pismo ma dotyczyć niezawiadomienia właściwego organu o przypadkach pedofilii wobec nieletnich.

Do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku z Prokuratury Krajowej trafiły dokumenty zastępcy Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Chodzi tutaj o podejrzenie popełnienia przestępstwa dotyczącego niezawiadomienia właściwego organu o przestępstwie pedofilii.

Zawiadomienie ma dotyczyć biskupów gdańskiego i bydgoskiego. Aktualnie prokuratorzy zapoznają się z pismami pod kątem procesowym.

Po analizie dostarczonej dokumentacji zostanie ona przekazana do jednostek podległych Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku.

Dodajmy, że w poniedziałek Dotychczasowy arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został ukarany za zaniedbania ws. nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich. Karę wymierzył sam Papież Franciszek.

Abp Sławoj Leszek Głódź ukarany przez Papieża Franciszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: