W Gdyni trwają remonty przy naprawie dróg?

Od połowy marca gdyńscy kierowcy muszą z uwagą śledzić komunikaty o tymczasowych organizacjach ruchu, bo niemalże w każdej dzielnicy trwają remonty nawierzchni. Wiosna to optymalny czas na tego typu prace. Dlatego też drogowcy z Zarządu Dróg i Zieleni zlecają intensywne roboty w najbardziej newralgicznych rejonach miasta.

Przypomnijmy, że w lutym rozpoczęto interwencyjne remonty dróg. W ramach bieżącego utrzymania usunięto ubytki nawierzchni w miejscach, gdzie zagrażały one bezpiecznej komunikacji. Najczęściej punkty te wybierano na podstawie rutynowych objazdów i monitoringu. Wiele napraw zrealizowano też dzięki zgłoszeniom czy rekomendacjom skierowanym do Zarządu Dróg i Zieleni przez służby mundurowe czy Zakład Komunikacji Miejskiej.

Zrealizowano także remonty fragmentów nawierzchni ulic, o które zabiegali mieszkańcy. Każdy gdynianin może bowiem skierować do Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni tego typu interwencję mailowo, telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.

Kwestie bezpieczeństwa drogowego są dla nas niezwykle istotne. Dlatego też podjęliśmy szybkie i intensywne działania, w ramach których już od końca lutego uzupełniamy ubytki w nawierzchni, frezujemy dłuższe odcinki ulic i wykonujemy roboty bitumiczne. Dotychczas przeprowadziliśmy łącznie kilkadziesiąt napraw nawierzchni na terenie całej Gdyni za kwotę ponad 2,5 milionów złotych. Wśród wyremontowanych odcinków są m.in. pętle autobusowe, dzielnicowe uliczki dojazdowe przy placówkach edukacyjnych czy fragmenty kluczowych ciągów komunikacyjnych, jak ulice: Hutnicza, Morska i Unruga – wylicza Marek Łucyk, zastępca prezydenta Gdyni ds. rozwoju. – Jednak nie zwalniamy tempa prac i już w kwietniu planujemy kolejne drogowe naprawy – dodaje.

Interwencyjne naprawy, wykonane w lutym br., były prowadzone na kilkudziesięciu ulicach głównego, mniejszego układu drogowego oraz na drogach wewnętrznych, tj.:
Zaruskiego, Amona, Apollina, Dulina, Chwarznieńska, Wiczlińska, Huzarska, Stryjska, Wyszyńskiego, Powstania Wielkopolskiego, Powstania Śląskiego, płk. Dąbka, Unruga, Śmidowicza, Cechowa, Czernickiego, Janka Wiśniewskiego, Arciszewskich, Stolarska, Zielona, Hutnicza, Morska, Marszewska, Chylońska, Chabrowa, Kartuska, Janowska, Krokowska, Rozewska, Swarzewska, Wiejska, Beniowskiego, Gniewska, Świętojańska, 10 Lutego, Jana z Kolna, Władysława IV, Radtkego, Polska, plac Konstytucji, Dworcowa, Śląska, Witomińska, Wielkokacka, Małokacka, al. Zwycięstwa, Wielkopolska, Chwaszczyńska, Sopocka, Legionów, Warszawska.

Skutki prac na drogach (fot. gdynia.pl)
Skutki prac na drogach (fot. gdynia.pl)

Od połowy marca temperatury były na tyle korzystne, że rozpoczęto remonty polegające m.in. na kuciu, frezowaniu i układaniu masy bitumicznej. Tego typu prace były prowadzone na wybranych odcinkach ulic: Sępiej, Chabrowej, Hutniczej, Wiśniewskiego, Unruga, Kameliowej, Gorczycowej, Morskiej czy Wiejskiej.

Już w czwartek, 1 kwietnia rozpoczniemy kolejne prace na Dąbrowie. Wyremontujemy tam odcinki ulic Imbirowej i Lukrecjowej. Remont zakończy się w godzinach popołudniowych w piątek, 2 kwietnia. Zatem prosimy okolicznych mieszkańców o dostosowanie się do tymczasowych objazdów. Już w weekend kierowcy będą mogli skorzystać z nowej, wyremontowanej nawierzchni – podkreśla Wojciech Folejewski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Tegoroczny budżet na bieżące remonty dróg to prawie 8 mln złotych. Z kolei na bieżące naprawy obiektów inżynierskich zaplanowano kwotę w wysokości prawie 1,5 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: