Firma radnego pracowała jako podwykonawca przy gdyńskich inwestycjach

Coraz więcej kontrowersji wokół działalności Stanisława Borskiego. Firma radnego z Gdyni pracowała jako podwykonawca na inwestycjach miejskich. 

Na stronach firmy Stanisława Borskiego – PIB Borski – pojawiły się referencje z firmy MTM, Elgrunt, które realizują inwestycje na zamówienie miasta. Jest też firma OPEC, w któej miasto Gdynia ma udziały. Jest wśród nich m.in. remont ul. Mylnej w Gdyni, który w 2007 r. magistrat w Gdyni zlecił firmie MTM, a ta jako podwykonawcę zatrudniła Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Borski.

Klub Samorządność, do którego należy radny Borski ma większość w Radzie Miasta Gdyni.

Pojawiły się informacje o tym, że radny Stanisław Borski wielokrotnie współrealizował jako podwykonawca inwestycje miejskie. Wyobraźcie sobie, że jakiś poseł rządzącej formacji politycznej realizuje usługi doradcze czy prawne dla spółek Skarbu Państwa. Źle? Bez wątpienia źle. Konflikt interesów, podejrzenia o kolesiostwo, nadużywanie pozycji – nagłówki gazet wydają się być oczywiste – wyjaśnił na Facebooku gdyński radny Tadeusz Szemiot z PO

Sam zainteresowany – Stanisław Borski – przyznaje, że wciąż jest przedsiębiorcą, ale nie współpracuje z miastem. Tymczasem magistrat analizuje całą sprawę.

Warto pamiętać, że ustawa o zamówieniach publicznych nie zabrania radnemu takiej działalności. Z kolei Ustawa o samorządzie gminnym mówi, że radny nie może być wykonawcą miejskich inwestycji zlecanych w przetargach. O podwykonawstwie ustawa nie mówi nic.

Podkreślmy, że niedawno pod adresem radnego Borskiego pojawiły się zarzuty dotyczące bezumownego korzystania z dwóch działek w Wielkim Kacku na prowadzenie działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: