Malborskie autobusy pod lupą policji i sanepidu

Malborscy policjanci prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. We wtorek mundurowi wraz z inspektorami sanepidu przeprowadzili akcję wzmożonych kontroli w autobusach miejskich. Funkcjonariusze sprawdzali czy w transporcie publicznym przestrzegane są wprowadzone nakazy i zakazy. 

Od początku pandemii w Polsce funkcjonariusze z malborskiej komendy  poprzez różnego rodzaju działania prowadzą walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Policjanci oprócz swoich codziennych zadań przeprowadzają akcje kontrolno-profilaktyczne mające na celu wzrost świadomości mieszkańców na temat panującego zagrożenia. Kolejne takie działania mundurowi wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Malborku  przeprowadzili we wtorek w autobusach miejskich.

Funkcjonariusze wraz z inspektorami sanitarnymi kontrolowali czy pojazdy transportu publicznego są przygotowane do przewozu osób zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz czy pasażerowie przestrzegają nałożonych obostrzeń. Funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami o konieczności stosowania się do zasad reżimu sanitarnego, zwłaszcza utrzymywaniu dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa.  „Zapominalskim” zwracano uwagę i wręczano maseczki ochronne. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, takie akcje będą cyklicznie powtarzane.

Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i osób, które są obok nas.

Urządzenia do dezynfekcji rąk zaledwie w 20 proc. pojazdów GAiT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: