Stanisław Borski złożył mandat, był radnym Wojciecha Szczurka

To jest koniec Stanisława Borskiego w polityce. Jako radny klubu Samorządność Wojciecha Szczurka, przez lata bezumownie i za darmo korzystał z miejskich gruntów.  Ponadto jako właściciel firmy budowlanej był podwykonawcą wielu miejskich remontów.

Przypomnijmy, że na stronach firmy Stanisława Borskiego – PIB Borski – pojawiły się referencje z firmy MTM, Elgrunt, które realizują inwestycje na zamówienie miasta. Jest też firma OPEC, w któej miasto Gdynia ma udziały. Jest wśród nich m.in. remont ul. Mylnej w Gdyni, który w 2007 r. magistrat w Gdyni zlecił firmie MTM, a ta jako podwykonawcę zatrudniła Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Borski.

Sam zainteresowany – Stanisław Borski – przyznał, że wciąż jest przedsiębiorcą, ale nie współpracuje z miastem. Tymczasem magistrat analizuje całą sprawę.

Podkreślmy, że niedawno pod adresem radnego Borskiego pojawiły się zarzuty dotyczące bezumownego korzystania z dwóch działek w Wielkim Kacku na prowadzenie działalności gospodarczej.

Oświadczenie Klubu Radnych Samorządność

W dniu dzisiejszym na posiedzeniu Klubu Radnych Samorządność, omówione zostały kwestie dotyczące oświadczeń majątkowych oraz pobierania wynagrodzenia za wykonywanie na rzecz Miasta Gdyni robót w charakterze podwykonawcy. W ocenie wszystkich radnych klubu, w szczególności radnego Stanisława Borskiego pojawiające się w ostatnich dniach zarzuty, wymagają dogłębnego wyjaśnienia” – czytamy w oświadczeniu. – „Radni Samorządności uznali, że w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zrzeczenie się mandatu przez Pana radnego. W ocenie członków Klubu, taki ruch pozwoli na jednoznaczne wyjaśnienie sprawy. Szanując wieloletnią pracę i dokonania Pana radnego, Klub wyraża nadzieję, że wnikliwe badanie pozwoli na oczyszczenie go z zarzutów. Zarazem jednak, stoimy na stanowisku, że zakres i wnikliwość prowadzonego postępowania nie powinny być w żaden sposób ograniczane ze względu na pełnione przez niego funkcje. Zrzeczenie się mandatu pozwoli w tej sprawie na pełen obiektywizm, jakiego oczekują od nas gdynianie.

Oświadczenie radnego Borskiego

W związku z zarzutami, jakie od kilkunastu dni formułują pod moim adresem media postanowiłem zrzec się mandatu radnego. Stosowne oświadczenie na piśmie dziś przedłożę Pani Przewodniczącej Rady Miasta. Uważam, że nie popełniłem żadnego czynu zabronionego, a nade wszystko nigdy nie zrobiłem nic nieuczciwego. Wiele lat pracowałem na swoje dobre imię. Teraz chcę doprowadzić do pełnego wyjaśnienia tej sprawy i całkowicie oczyścić się z zarzutów. Rezygnując ze statusu radnego i ochrony z tym związanej, chcę zapewnić możliwość maksymalnie obiektywnego i transparentnego zbadania wszystkich podnoszonych kwestii. Mam nadzieję, że po udowodnieniu swojej uczciwości, będę mógł ponownie służyć mojemu miastu i cieszyć się zaufaniem wyborców.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: