Ale czad! W Gdyni stanęło kino w łodzi podwodnej

W jednym z najbardziej popularnych punktów miasta – na molo Południowym – powstaje mobilne urządzenie multimedialne. Będą tam wyświetlane seanse filmowe w technologii 5D. Wszystko we wnętrzu konstrukcji, która wyglądem przypomina łódź podwodną. Szczegóły poznamy pod koniec miesiąca.

Widok powstającej w sąsiedztwie Akwarium Gdyńskiego konstrukcji zaskoczył kilka dni temu mieszkańców i turystów spacerujących po molo Południowym. Wiele osób zastanawiało się, w jakim celu obiekt powstaje. I choć nadal jest on owiany nimbem tajemnicy, to wiemy już, że będzie to mobilne urządzenie multimedialne. Co to takiego? Wewnątrz widzowie będą mogli obejrzeć seanse filmowe w technologii 5D.

Czym charakteryzują się takie produkcje? Widz doświadczy trójwymiarowego obrazu – postaci czy przedmioty zyskają przestrzenną głębię. Dodatkowe doznania zapewnią tzw. „inteligentne krzesła”. W odpowiednich momentach filmu siedziska mogą kołysać się, trząść, czy zapadać. Ponadto można spodziewać się imitacji zjawisk fizycznych i atmosferycznych, które stymulują wszystkie zmysły za wyjątkiem smaku.

Konstrukcja przy Akwarium Gdyńskim jest już gotowa – trwają prace wykończeniowe w jej wnętrzu. Przedsięwzięcie realizują właściciele Parku Ewolucji mieszczącego się w Żelistrzewie. Teren pod budowę kina wydzierżawiło Akwarium Gdyńskie. Organizatorzy przedsięwzięcia nie zdradzają jeszcze szczegółów związanych z repertuarem czy rozpoczęciem pokazów. Dokładne informacje mamy poznać pod koniec kwietnia.

Kino znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Akwarium Gdyńskiego (fot. Marcin Mielewski/gdynia.pl)
Kino znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Akwarium Gdyńskiego (fot. Marcin Mielewski/gdynia.pl)

gdynia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: