Były senator najpierw miał znęcać się nad psem. Teraz sam jest w szpitalu

Do szpitala trafił były senator Waldemar B., który podejrzany jest o przywiązanie do haka samochodu psa i ruszenie autem. O pojawieniu się w placówce służby zdrowia sam powiadomił opinię społeczną na Facebooku.

Wszystko w rękach Boga. Mam nadzieję, że pozwoli mi przeżyć. Wbrew woli niemieckich mediów i lewackich troli opętanych przez diabła, którzy wylewają na mnie kubły pomyj – napisał na Facebooku były senator.

Były senator nie przyznał się do postawionego mu zarzutu. Składając wyjaśnienia przedstawił odmienne motywy swojego zachowania. Prokurator podjął decyzję o skierowanie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. Sąd jednak nie zgodził się.

Podkreślmy, że zachodzi też konieczność sprawdzenia przedstawionej przez podejrzanego w toku przesłuchania linii obrony. Na filmie widać, jak mężczyzna przywiązuje sznurkiem psa do samochodu i rusza autem. Zwierzę początkowo biegnie, ale później nie nadąża za jadącym samochodem. Przewraca się i jest wleczone za pojazdem. Film został rejestrowany przez kierowcę, który jechał za autem Waldemara B., 30 marca tego roku.

Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: