Gdynia. Podejrzany o kradzieże samochodu trafił do aresztu

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, prokuratura zawnioskowała o tymczasowy areszt, a sąd przychylił się do wniosku.

Pod koniec marca doszło do kradzieży osobowego opla, zaparkowanego na terenie Gdyni. Policjanci przyjęli zgłoszenie i zajęli się tą sprawą. Mundurowi ustalili świadków i zapis z monitoringu. Podczas działań funkcjonariuszy okazało się, że przestępca sprzedał samochód na jednym ze złomowisk. W wyniku intensywnej pracy, kryminalni wytypowali sprawcę kradzieży i ustalili miejsce jego zamieszkania.

Wczoraj około 06.00 gdyńscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Lęborka w jego mieszkaniu. Z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna może nielegalnie posiadać broń palną, do zatrzymania zaangażowali się również funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Kryminalni przewieźli zatrzymanego 40-latka do Prokuratury Rejonowej w Gdyni, gdzie usłyszał zarzuty. Dzisiaj sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: