Lepszy dojazd do punktu szczepień w Centrum Sportu GUMed

Rozpoczęto budowanie dojazdu do punktu szczepień uruchomionego w Centrum Sportu GUMed. Do tej pory ul. Dębowa była polną drogą bez przejazdu. Nowa droga ułatwi komunikację w tym rejonie.

Mieszkańcy i mieszkanki, którzy postanowią zaszczepić się w punkcie na ul. Dębowej, jeszcze w maju będą mogli skorzystać z nowej drogi. Aby maksymalnie usprawnić dojazd do punktu szczepień powstanie droga, która przebiegnie śladem obecnej drogi polnej i stanowić będzie przedłużenie ul. Dębowej do ul. Cygańska Góra. Dodatkowy dojazd powstanie już do 10 maja.

Od kilku dni funkcjonuje już bezpłatny parking na Placu Zebrań Ludowych, na którym można zostawić samochód, by dotrzeć do punktu pieszo lub korzystając z komunikacji miejskiej. Dojście do punktu zostało również specjalnie oznakowane. Kolejnym udogodnieniem będzie nowy dojazd.

Przebudowa ulicy Dębowej

Droga posiadać będzie nawierzchnię z płyt i będzie miał szerokość 3 metrów z miejscowymi poszerzeniami. Jej budowa sfinansuje firma Invest Komfort. W przyszłości będzie służyć ona jako droga techniczna dla budowy osiedla mieszkaniowego.

Organizacja ruchu w rejonie Punktu Szczepień Powszechnych przy ul. Dębowej 21

Po wybudowaniu drogi na ul. Dębowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w relacji od ul. Orzeszkowej do ul. Cygańska Góra. Do czasu wybudowania przedłużenia ul. Dębowej dojazd do punktu szczepień odbywać się będzie przez ul. Orzeszkowej lub ul. Dębinki i ul. Dębową. Parkowanie na miejscach znajdujących się wzdłuż tych ulic wymaga uiszczenia opłaty, gdyż obowiązuje tu Strefa Płatnego Parkowania. Z kolei bezpłatny parking uruchomiono na Placu Zebrań Ludowych.

Dojazd komunikacją miejską

Osoby korzystające z komunikacji miejskiej mogą dojechać do punktu tramwajami i autobusami. Jadąc tramwajem od strony Wrzeszcza lub centrum Gdańska należy wysiąść na przystanku „Chodowieckiego”, na którym zatrzymują się tramwaje linii 2, 3, 4 (w dni powszednie), 6, 9 i 12. Zalecane dojście do punktu ulicami: Orzeszkowej, potem Dębową około 1000 metrów.

Do punktu szczepień można dojechać również autobusem. Korzystając z linii 131 jadącej z Olszynki do Matemblewa (przez Dworzec Główny), należy wysiąść na przystanku „Dębinki” na ul. Orzeszkowej. Dojście do punktu ulicami: Orzeszkowej, potem Dębową (około 550 metrów).

Z kolei w przypadku linii 130, 184, 199 i 210 należy wysiąść na przystanku „Focha” na żądanie. Dojście do punktu ulicami: Powstańców Warszawskich – Focha – schodami w dół (obok Osiedla Studenckiego GUMed) – ulicą Dębową około 1000 metrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: