Na majówkę warto wybrać się do gdańskiego zoo

Wiosną przyroda budzi się do życia, a zwierzęta w gdańskim ogrodzie zoologicznym z każdym dniem  spędzają więcej czasu na wybiegach. Szympansy urządzają gonitwy w swoim małpim gaju, lwy wygrzewają na nasłonecznionej polanie, a żyrafy przechadzają się dostojnie w towarzystwie zebr. Jeśli na spacer to najlepiej do ZOO.

Gdańskie ZOO jest czynne codziennie, przez cały rok, a od 1 maja będzie czynne jeszcze dłużej: wejście do ogrodu będzie możliwe od godziny 9.00 do 18.00, a zwiedzanie do 19.00.

Lwiarnia, żyrafiarnia i pawilon małp naczelnych są czynne od godz. 9.00, a zamykane pół godziny przed zamknięciem ogrodu. Pozostałe pawilony małp są dostępne przez cały czas! Niestety, ze względu na pandemię, zamknięty pozostaje pawilon ptaków i gadów.

W ogrodzie zoologicznym obserwować można młode, urodzone w tym roku zwierzęta: wielbłądzicę dwugarbną, patasa, kapodzioba, sitatungę, walabię Benetta i małe golce piaskowe.

Niedawno w gdańskim ZOO zamieszkały dwa zupełnie nowe gatunki: lemurek myszaty (w pawilonie lwiarni) oraz kakadu żółtolice (na razie zobaczyć je można tylko gdy wylecą do zewnętrznej woliery pawilonu ptaków i gadów).

Codziennie o godzinie 9.30 przyjrzeć się można karmieniu pingwinów tońców. A codziennie z wyjątkiem środy, o godzinie 11.00 treningowi medycznemu fok.

Z powodu zagrożenia ptasią grypą w zamknięciu pozostają niektóre ptaki: flamingi, pelikany, łabędzie czarne, gęsi. Gdy tylko zagrożenie minie, zwierzęta powrócą na swoje wybiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: